پايگاه اطلاع‌رساني (فهما) در استان اصفهان رونمايي شد/فهما تبلور فعاليت‌هاي کانون‌هاي مساجد در بستر فضاي مجازي

پایگاه اطلاع‌رسانی (فهما) در استان اصفهان رونمایی شد/فهما تبلور فعالیت‌های کانون‌های مساجد در بستر فضای مجازی

حجت‌الاسلام نيستاني در مراسم رونمايي از صفحه ويژه استان اصفهان در پايگاه اطلاع‌رساني (فهما)، اظهار کرد: امروز فهما تبلور فعاليت‌هاي کانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد در بستر فضاي مجازي است.
شناسه خبر : 11001 تاریخ انتشار : ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ زمان انتشار :

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه اي(فهما) از استان اصفهان، حجت الاسلام والمسلمين «محمدرضا نيستاني» در آيين رونمايي از صفحه ويژه استان اصفهان در پايگاه اطلاع‌رساني (فهما) که شامگاه سه شنبه 30 ارديبهشت همزمان با نشست مسئولان مناطق کانون‌هاي فرهنگي هنري شهرستان اصفهان برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد: با به وجود آمدن شبکه عظيم فهما در کشور و به تبع آن در اصفهان، کانون‌هاي فرهنگي و هنري در کنار فعاليت‌هاي چشمگير خود، به صورت ويژه در زمينه فعاليت‌هاي رسانه‌اي و فضاي مجازي دنيا ورود پيدا کرده‌اند.

 مدير ستاد هماهنگی کانون‌هاي فرهنگي و هنري مساجد استان اصفهان به اهميت تقويت زيرساخت‌هاي ارتباطي در دنياي امروز اشاره کرد و افزود: خوشبختانه در ستاد کانون‌هاي مساجد استان اصفهان اين موضوع به طور جدي دنبال مي‌شود.

 وي با بيان اينکه ستاد ارتباطات رسانه‌اي (فهما) در اصفهان به عنوان بازويي براي فعاليت رسانه‌اي همه کانون‌هاي فرهنگي و هنري مساجد استان است، تصريح کرد: تقويت فعاليت‌هاي رسانه‌اي کانون‌ها از اولويت‌هاي پيش روي ستاد استان است و براي این موضوع برنامه‌ريزي‌هاي لازم انجام شده است. 

حجت‌الاسلام نيستاني در ادامه گفت: پايگاه اطلاع‌رساني فهما (فرهنگ و هنر مساجد ايران) داراي زيرپرتال‌هاي مستقل به نشاني اينترنتي fahma.org  براي تمامي استان‌ها است و آدرس صفحه استان اصفهان در اين پايگاه isfahan.fahma.org است.   

وي افزود: اتصال پرتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و خبرگزاري شبستان به اين پايگاه اطلاع‌رساني و همچنین رصد دقيق داده‌ها و اخبار و اطلاعات توليد شده در بستر فضاي مجازي توسط ربات هوشمند پايگاه اطلاع‌رساني فهما، قابليت نمايش و انتشار اخبار مرتبط با ستاد هماهنگي کانون‌هاي مساجد کشور و کانون‌هاي فرهنگي هنري فعال در سراسر کشور از قابليت هاي اين پايگاه است.    

  گفتني است اين پايگاه داراي قابليت بارگذاري پوسترهاي تبليغاتي و ارتباط صفحات استاني به ديگر سامانه‌هاي ستاد هماهنگي کانون هاي فرهنگي هنري مساجد از قبيل سامانه بچه هاي مسجد است.